Opublikowano:

Zalety tynków i wylewek maszynowych

Budowa domu jednorodzinnego lub innego budynku użytkowego wiąże się z koniecznością starannego wykonania wielu prac wykończeniowych. Prędzej czy później każdy stanie przed trudnym zadaniem położenia na ścianach, sufitach i posadzkach wysokiej jakości tynków oraz wylewek. Nie da się ukryć, że jest to praca wymagająca dużego doświadczenia i równie dużych umiejętności, a jeszcze do niedawna tynkowanie oznaczało ręczne nakładanie zaprawy na przygotowane uprzednio powierzchnie.

Na szczęście gwałtowny rozwój techniki objął również branżę budowlaną i coraz częściej wykorzystuje się nowe rozwiązanie, czyli tynki i wylewki maszynowe. Jest to duży postęp w tej dziedzinie, a różnią się one od swoich tradycyjnych odpowiedników sposobem kładzenia ich na ścianę czy podłogę. W tym przypadku służy do tego urządzenie nazywane agregatem tynkarskim. Metoda ta ma wiele niepodważalnych zalet, z których najważniejszą jest znaczne skrócenie czasu pracy, a przeszkoleni fachowcy są w stanie w ciągu kilku godzin pokryć wysokiej jakości tynkiem nawet powyżej 100 metrów kwadratowych powierzchni. Podobny agregat stosuje się powszechnie do wykonywania wylewek, a w tym przypadku nosi on nazwę mixokreta maszynowego, choć obydwa mają podobną budowę i zasadę działania. Do pojemnego zbiornika dodaje się w określonych proporcjach wodę, cement i piasek, które są mieszane aż do uzyskania wymaganej konsystencji. Taka mieszanka jest następnie podawana specjalnymi, elastycznymi rurami na wykańczaną powierzchnię, a najlepiej robić to w kilku warstwach, czekając z nałożeniem nowej, aż poprzednia uzyska właściwą twardość.

Te nowoczesne metody zyskują ciągle rosnącą popularność i ciężko byłoby już znaleźć renomowaną firmę budowlaną nieużywającą tego typu agregatów. Tynki i wylewki będą dzięki nim zawsze zrobione profesjonalnie, bez konieczności dokonywania poprawek wydłużających czas i zwiększających koszty budowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *