Opublikowano:

Trwałe i gustowne drzwi w naszym domu

Zdecydowanie trudno byłoby nam mieszkać bez jakichkolwiek drzwi wewnętrznych zamykających i oddzielających poszczególne pomieszczenia w naszym domu lub mieszkaniu. Każdy potrzebuje przecież chociaż odrobiny dyskrecji, czasem także intymności, a łazienkę bez drzwi ciężko sobie nawet wyobrazić.

Drzwi wewnętrzne idealnie dopasowane.

Jednak dobór odpowiednich drzwi wewnętrznych zarówno do stylu czy wielkości danego pomieszczenia, jak i preferencji domowników nie jest prostym zadaniem. Poszczególne modele dostępne w sklepach różnią się od siebie rozmiarami, rodzajem materiałów, z jakich je zrobiono, a nawet sposobem otwierania. Pierwszym kryterium wyboru powinna jednak być wielkość pomieszczenia, a w niedużym, często ciemnym pokoju w bloku, najlepiej zamontować drzwi wewnętrzne szklane. Są delikatniejsze, nieprzytłaczające a małe kolorowe szybki nie tylko wpuszczą dużo światła, ale wręcz ożywią ponure wnętrze. Jeśli zależy nam z kolei na jak najlepszym wykorzystaniu całej dostępnej przestrzeni, to zaoszczędzimy ją dzięki drzwiom wewnętrznym przesuwnym, które poruszają się na boki, a nie otwierają w tradycyjny sposób, często blokując przejście. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie, jest rodzaj materiałów, z których wyprodukowano dane drzwi wewnętrzne. Ceny ich niestety zależą także od tego, różniąc się od siebie dosyć znacznie. Nadal najczęściej wybierane drzwi wewnętrzne białe z tworzywa sztucznego możemy kupić już za 200-300 złotych, ale za naprawdę trwałe i jednocześnie wyjątkowo estetyczne drzwi drewniane wewnętrzne trzeba będzie wyłożyć kilkaset złotych więcej.

Kupując wybrane skrzydło drzwiowe, chcemy też, aby w pełni komponowało się ze stylem, w jakim urządziliśmy wnętrza i pasowało do innych elementów wyposażenia, także pod względem kolorystycznym. Miłośnicy ogólnie pojętego minimalizmu i stylu industrialnego z pewnością zdecydują się na jeden z modeli nowoczesnych drzwi wewnętrznych, często robionych z aluminium. Tradycjonalistów żyjących w otoczeniu pięknych, klasycznych mebli zadowolą z kolei eleganckie drzwi drewniane wewnętrzne, pasujące też do podłogi z desek. Osoby mieszkające w domach jednorodzinnych chętnie decydują się na zamontowanie szerokich drzwi dwuskrzydłowych wewnętrznych, najczęściej wybieranych jako wejście do salonu.

Solidne i bezpieczne drzwi zewnętrzne.

Wybierając odpowiednie drzwi zewnętrzne do domu, nie musimy największej uwagi zwracać na ich wygląd, a zdecydowanie ważniejsza jest ich szczelność i odporność na próby siłowego otwarcia przez osoby niepowołane. Taką skuteczną ochronę z pewnością mogą zagwarantować atestowane drzwi antywłamaniowe zewnętrzne, których z pewnością nie sforsuje żaden włamywacz, ale ich zakup jest niestety bardzo kosztowny. Idealnym kompromisem pomiędzy jakością i ceną będą z kolei drzwi aluminiowe zewnętrzne, lżejsze, ale niemal tak samo wytrzymałe. Mają jeszcze jedną zaletę, której nie da się zlekceważyć, są bowiem całkowicie odporne na korozję i to bez jakiegokolwiek specjalnego zabezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *