Opublikowano:

Szamba betonowe – z materiału,który zniesie wszystko

Prawidłowe i zgodne z przepisami odprowadzanie ścieków, to obowiązek każdego właściciela domu, a za jego nieprzestrzeganie grożą wysokie kary finansowe. Jednak często nie mają oni możliwości przyłączenia budynku do zbiorczej sieci kanalizacyjnej, co stawia ich przed koniecznością poszukiwania innych, alternatywnych rozwiązań. Można na posesji wybudować np. przydomową oczyszczalnię ścieków, ale równie dobrze sprawdzą się znane od dziesięcioleci szamba betonowe, bezodpływowe zbiorniki na nieczystości.

Mają wiele niepodważalnych zalet, a do ich zakupu zachęca nie tylko niska cena, ale przede wszystkim wytrzymałość, której nigdy nie zagwarantują odpowiedniki wytwarzane z tworzyw sztucznych. Beton to materiał, który jest w stanie znieść niemal wszystko, na co będzie narażony podczas codziennej eksploatacji i to nierzadko w ekstremalnych warunkach. Obecnie stosowane mieszanki są łączone z uszlachetniającymi dodatkami, co jeszcze wzmacnia produkowane zbiorniki, dając im również odporność na działanie substancji chemicznych. Pokrycie ścian specjalną izolacją sprawi, że takie szambo betonowe oprze się nawet naturalnym procesom biologicznym zachodzącym w glebie i wytrzyma gwałtowne zmiany temperatury, w tym przemarzanie.

Jedyny problem, z jakim przyjdzie się zmierzyć, kiedy zdecydujemy się na ten sposób pozbycia się ścieków, będzie montaż zbiornika w miejscu przeznaczenia. O ile przygotowanie odpowiedniej wielkości wykopu nie powinno nastręczać wielu trudności, to jednak do umieszczenia w nim szamba przyda się dźwig o dużej nośności. Jednak duża waga zbiornika jest jednocześnie jego zaletą i dzięki niej stabilnie osiądzie w gruncie, bez konieczności specjalnego mocowania do podłoża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *